Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

dokładny termin: 27.05.2017 10.30 g – 13.30 g

tel. 606 614 567
e-mail: kamila@raknroll.pl

adres: ul. Chmielna 26/65, 00-020 Warszawa

Formularz zapisu

Jedwab to najbardziej kobieca i zmysłowa tkanina. Wyroby jedwabne to produkty luksusowe, a zatem cieszące się zainteresowaniem kobiet każdym wieku, pragnących podkreślić swoją indywidualność, kobiecość, poczuć się wyjątkowo i atrakcyjnie. Ręcznie malowany jedwab można oprawić w ramki i powiesić na ścianie, można zrobić szalik, apaszkę, także pocztówki, zaproszenia czy biżuterię. Jedwab jest tkaniną przyjemną w dotyku i pasuje każdemu.

Zajęcia arteterapeutyczne z jedwabiem pozwalają nam odbyć podróż i podczas niej odnaleźć własna twórczą drogę.
Proces twórczy i sztuka towarzyszą nam od zarania dziejów, są odzwierciedleniem naszych pragnień, wartości i marzeń. Poprzez twórczość ujawniają się nasze uczucia i emocje, które nas oczyszczają. Zajęcia malowania na jedwabiu rozwijają naszą kreatywność, otwierają i uzewnętrzniają nasze emocje, myśli i marzenia. Uczymy cieszyć się z radości tworzenia, rozwijać wyobraźnię, akceptację i otwartość na otaczającą nas rzeczywistość.

Celem zajęć arteterapii z wykorzystaniem techniki malowania na jedwabiu jest odblokowanie naszych emocji, poprawa samopoczucia, rozwój kreatywności i poznanie zdolności artystycznych drzemiących w każdym człowieku oraz poprawa relacji lub zacieśnienie węzi przyjacielskich, rodzicielskich. Dodatkowo podczas zajęć poznamy „warsztat” malowania na jedwabiu czyli zgłębimy tajniki samej techniki. Zajęcia odbywają się w małych kameralnych grupach tak aby czas warsztatów sprzyjał relaksowi, kreatywności oraz procesowi twórczemu.

Warsztaty malowania na jedwabiu
Do wyboru jedna z technik lub technika mieszana:
1. Serti Gutta – metoda polegająca na malowaniu konturowym. Kontur, czyli gutta naniesiona na jedwab zapobiega rozpływaniu farby. Pozwala na tworzenie pięknych wzorów/obrazów na jedwabiu o wyraźnych konturach i kształtach, które się ze sobą nie zlewają.
2. Witraż – jest to metoda oparta na technice serti gutta. Z użyciem srebrnych, złotych i czarnych konturówek (gutty) tworzymy witraże, dzieląc obrazek na kawałki i wypełniając je farbą.
3. Akwarela – metoda malowania na jedwabiu podobna do malowania farbą akwarelową na papierze. Jedwab zostaje zaimpregnowany specjalnym preparatem, który zapobiega
4. Technika solno/izopropanolowa – jest to metoda pozwalająca na stworzenie niebanalnych wzorów abstrakcyjnych.
5. Technika woskowa na zimno – nawiązująca do techniki batikowej.

Podczas 2,5-3h stworzymy niebanalny obraz na chuście/apaszce, którą autorzy zabiorą ze sobą do domu.

Terminy zajęć: 27.05.2017 godz. 17:00-20:00 lub 17.06.2017 godz. 10:30-13:30

Koszt: 140 zł(opłata obejmuje: wszystkie potrzebne materiały, w tym jedwabną apaszkę) 5% zniżki na voucher upominkowy – twórczy prezent, 10% zniżki dla przyjaciółek lub mam i córek.

Zapisz się na nasz Newlsetter

Zapisz się na nasz Newlsetter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Email :
Imię :
Wyrażenie zgody na zapis na newsletter, zgodnie z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!