Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii metodą wire-wrappingu, która jest jedną z głównych technik tworzenia biżuterii hand-made. Najprościej można ją określić jako oplatanie grubszego drutu cieńszym. Każda biżuteria jest niepowtarzalna i wyjątkowa, a stworzenie dwóch takich samych egzemplarzy jest prawie niemożliwe, co sprawia, że technika ta jest jeszcze bardziej pożądana przez wiele kobiet. Najcieńsze druty mają zaledwie 0,2-0,3 mm średnicy, co nadaje biżuterii misterności i wyjątkowego charakteru. Biżuteria jest wykonywana ze srebra pod okiem doświadczonego instruktora, Kornelii Kubinowskiej, która specjalnie przyjedzie na warsztaty z Krakowa, gdzie mieszka i ma swoją pracownię. Wszystkie wykonane przez siebie prace uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.
Dla kogo: kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy już kiedyś próbowali swoich sił w wire-wrappingu.
Maksymalna ilość osób: 7.
Koszt: 250 zł od osoby.
Plan kursu:
1. Wprowadzenie do techniki – czym jest wire-wrapping.
2. Omówienie rodzajów drutów.
3. Omówienie narzędzi.
4. Omówienie wzoru wisiorka.
5. Wykonanie wisiorka wire-wrapping ze srebra.
Kilka słów o prowadzącej:
Warsztaty gościnnie poprowadzi KORNELIA KUBINOWSKA z Krakowa, która tworzy biżuterię od ponad 6 lat. Początkowo były to tradycyjne „składaki” ze szklanych koralików. Kiedy wire-wrapping zaczynał być popularny również w Polsce, również i ona spróbowała swoich sił w tej technice. Jak się sama przyznaje, nie szło jej jednak najlepiej, więc porzuciła próby na jakiś czas, by odkryć technikę wire-wrappingu na nowo.
Z doświadczenia wie, że początki bywają trudne, więc bardzo przydatna jest wiedza teoretyczna. Kiedy zaczynała tworzyć metodą wire-wrappingu, nie było w Polsce żadnych polskojęzycznych tutoriali, mało kto wiedział o tej technice. Dlatego teraz dzieli się swoją wiedzą i chętnie pomaga innym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wire-wrappingiem. To, że zajmuje się dziś tworzeniem biżuterii to czysty przypadek. Zdradza Ploteczkarni, że do 22 roku życia nie interesowała się pracami manualnymi, a tym bardziej hand-madem. Skończyła studia z marketingu i zarządzania, a jednak los sprawił, że teraz tworzenie jest całym jej życiem i pracą na więcej niż pełen etat.
Serdecznie zapraszamy!!!