Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

dokładny termin: 20.01.2019 11:00

tel. 606 614 567
e-mail: ploteczkarnia@ploteczkarnia.pl

adres: ul. Chmielna 26/65, 00-020 Warszawa

Formularz zapisu

Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii metodą wire-wrappingu, która jest jedną z głównych technik tworzenia biżuterii hand-made. Najprościej można ją określić jako oplatanie grubszego drutu cieńszym. Każda biżuteria jest niepowtarzalna i wyjątkowa, a stworzenie dwóch takich samych egzemplarzy jest prawie niemożliwe, co sprawia, że technika ta jest jeszcze bardziej pożądana przez wiele kobiet. Najcieńsze druty mają zaledwie 0,2-0,3 mm średnicy, co nadaje biżuterii misterności i wyjątkowego charakteru. Biżuteria jest wykonywana ze srebra pod okiem doświadczonego instruktora, Kornelii Kubinowskiej, która specjalnie przyjedzie na warsztaty z Krakowa, gdzie mieszka i ma swoją pracownię. Wszystkie wykonane przez siebie prace uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Dla kogo: kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy już kiedyś próbowali swoich sił w wire-wrappingu.

Maksymalna ilość osób: 7.

Koszt: 250 zł od osoby.

Plan kursu:
1. Wprowadzenie do techniki – czym jest wire-wrapping.
2. Omówienie rodzajów drutów.
3. Omówienie narzędzi.
4. Omówienie wzoru wisiorka.
5. Wykonanie wisiorka wire-wrapping ze srebra.

Kilka słów o prowadzącej:

Warsztaty gościnnie poprowadzi KORNELIA KUBINOWSKA z Krakowa, która tworzy biżuterię od ponad 6 lat. Początkowo były to tradycyjne „składaki” ze szklanych koralików. Kiedy wire-wrapping zaczynał być popularny również w Polsce, również i ona spróbowała swoich sił w tej technice. Jak się sama przyznaje, nie szło jej jednak najlepiej, więc porzuciła próby na jakiś czas, by odkryć technikę wire-wrappingu na nowo.
Z doświadczenia wie, że początki bywają trudne, więc bardzo przydatna jest wiedza teoretyczna. Kiedy zaczynała tworzyć metodą wire-wrappingu, nie było w Polsce żadnych polskojęzycznych tutoriali, mało kto wiedział o tej technice. Dlatego teraz dzieli się swoją wiedzą i chętnie pomaga innym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wire-wrappingiem. To, że zajmuje się dziś tworzeniem biżuterii to czysty przypadek. Zdradza Ploteczkarni, że do 22 roku życia nie interesowała się pracami manualnymi, a tym bardziej hand-madem. Skończyła studia z marketingu i zarządzania, a jednak los sprawił, że teraz tworzenie jest całym jej życiem i pracą na więcej niż pełen etat.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zapis na warsztaty

 

Weryfikacja (sprawdzamy czy jesteś człowikiem)

Zapisz się na nasz Newlsetter

Zapisz się na nasz Newlsetter

Join our mailing list to receive the latest news and updates from our team.

Email :
Imię :
Wyrażenie zgody na zapis na newsletter, zgodnie z polityką prywatności

You have Successfully Subscribed!